Yapılacak olan seyahat amacına uygun vize türüne başvuruda bulunmanız çok önemlidir. Her vize türüne uygun belirlenmiş bir takım belgelere www.almanyavizebasvurumerkezi.com sitemizden veya 4441883 numaralı hattımızı arayarak uzman personellerimizden öğrenebilirsiniz. Başvurunuzun turistik olması halinde otel konaklama rezervasyonu sunulması. Davet mektubu aile ve arkadaş ziyaretleri için zorunlu belge olmaktadır. Davetiye ile yapılan Almanya aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesini tercih etmeniz önerilmektedir..

Almanya vizesi başvuru işlemleriniz için Vize Başvuru Merkezi olarak sizlere danışmanlık hizmeti vermekten memnuniyet duyarız. Almanya vizesi başvuru ücreti Almanya konsolosluğu tarafından belirlenerek tüm başvuru sahiplerinden talep edilmektedir. Kısa süreli (90 gün altı) Schengen Vize başvuruları Almanya konsolosluğu adına yetkilendirilmiş vize başvuru merkezine tahsilat makbuzu düzenleterek ödemenizi yapabilirsiniz. Dilerseniz harç bedellerini Konsoloslukta ödeyebilirsiniz.

Almanya vizesi randevuları Almanya konsolosluğunun yetkilendirdiği vize başvuru merkezleri tarafından ücretsiz olarak oluşturulmaktadır. Randevu ve başvuru süreci yoğunluk durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 30 gün sürmektedir. Dolayısıyla Almanya vizesi için başvurularınızı seyahat tarihinizden en az 30 gün önce yapmanız tavsiye edilir.

Almanya vize başvuru formunu vize başvuru merkezleri tarafından temin edebilirsiniz. Almanya vize başvuru formu eksiksiz ve doğru doldurulmalıdır. Almanya vize başvuru formunu bireysel doldurabileceğiniz gibi danışmanlık aldığınız vize başvuru merkezi uzman çalışanları tarafından doldurulur. Danışmanlık aldığınız ofisimizden bu işlemler için ekstra ücret talep edilmemektedir.

Almanya ticari vize başvurularında davetiye şartı aranmaktadır. Davetiyede Almanya’da yer alan şirket veya kurum tarafından adınıza davet mektubu gönderilmelidir. Davet mektubu Almanya’da bulunan iş toplantıları yapacağınız şirketin başlıklı kâğıdına düzenlenmelidir. Davet mektubunuz da seyahatiniz ile ilgili yer alması gereken detaylar; -İsim soy isim bilgileri, şirket adı, şirkette ki yetkilinin görevi ve pasaport numarası mutlaka bulunmalıdır.

18 yaş altındaki çocuklardan tüm vizelerde olduğu gibi Almanya vizesinde de anne ve babadan muvafakat name gerekli olacaktır. Muvafakat namenin gerekliliği ile ilgili esneme yapılabilmesi için,
Çocukla seyahat etmeyecek velinin vefat etmiş olması,
İki velinin de çocukla seyahat etmesi,
Anne baba boşanmış ve velayet seyahat edecek velide ise,
Çocukla seyahat etmeyecek veliye hiçbir şekilde ulaşılamıyor ise, ulaşılamadığını gösteren remi makamlarca alınacak yazı

Vize başvurusunda ret yemeniz tekrar başvuru yapılmasına engel değildir. Ret durumunda, gönderilen ret mektubunda yer alan ret sebebine göre tekrar başvuru yapmak mümkündür. Eksik evrak veya yetersiz sunulan evraklardan dolayı verilen retlerde ofislerimizden profesyonel destek alarak başvurunuzu tekrar yapabilirsiniz. Veya koşullarınızın değiştiğini gösteren belgeleri ibraz ederek yeni bir başvuruda bulunabilirsiniz.

Almanya vize başvurusunu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes yapabilir. Sosyal statülere göre süreç ve evraklarda farklılık oluşabilmektedir. Geliri olmayan tüm başvuru sahiplerinin destekleyici (sponsor) göstermesi gerekmektedir. Ev hanımları ve geliri olmayan vatandaşlar öncelikle birinci derece yakını olmak üzere geliri olan yakınını sponsor göstererek başvurusunu gerçekleştirebilir. Bu işlemde sponsorluk dilekçesi ve sponsor olacak kişinin de evrakları temin edilir. Dilekçe ve evraklara ofislerimiz aracılığı ile ulaşabilir ve profesyonel bir başvuru yapabilirsiniz.

Almanya vize başvurusunda vizenizin onaylanma garantisi yoktur. Almanya vize başvurusunda evraklarınızın eksiksiz ve prosedüre uygun olması vizenizin ret edilmeme garantisini vermez. Başvuru esnasında evraklarınızın eksiksiz olması, vize formunuzun doğru doldurulması ve dilekçeler ile desteklenmesi vizenizin onaylanma ihtimalini artıracaktır. Almana vize başvurularının ret edilmesinin en büyük sebebi konuya hâkim olmadan yapılan bireysel başvurulardır. Vize başvurularında profesyonel destek alarak başvuru yapmanız tavsiye edilir.

Almanya vize başvurusu yapılabilmesi için gerekli olan şartlardan biriside gelir beyanında bulunmaktır. Almanya Vize başvurusu yapacak kişi banka hesap hareketleri sunmalı ve banka hesabında bulunan bakiyenin kaynağını ispat etmelidir. Herhangi bir resmi geliri olmayan ve sosyal güvencesi olmayan kişilerin başvurusu vize başvuru merkezlerinde ki ekibimizin sağlayacağı destek ve belirlenecek adımlar ile mümkündür.

Almanya vizesi aynı zamanda Schengen vizesi olduğu için Schengen üyesi olan her ülkeye girebilme hakkınız vardır. Tek girişli vize ile diğer Schengen üyesi ülkelere giriş yapabilmeniz için vize geçerliliği süresince Schengen alanından çıkış yapmamanız gerekmektedir.

Almanya vizesine başvuru yapacak yabancı ülke vatandaşları için belli şartlar gereklidir. Öncelikle başvuru sahibinin Türkiye’de yasal çalışma veya oturma iznine sahip olması ve yapacağı seyahatin bitiminden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşları yaptıkları vize başvuru sonuçlar 1 ay sürebilmektedir. Bu şartlar sağlandığında başvuru yapılabilecektir. Başvurunun sağlığı açısından birçok destekleyici belge sunulması gerekecektir.

Almanya’ya yapılacak olan vize başvurusunda alınan davetiyenin belediyeden resmi onaylı olması gerekmektedir. Davetiyenin gönderilmesi için, davetiye gönderen kişinin, seyahat edecek kişilerin pasaport bilgileri ile bulunduğu bölgenin belediyesine giderek işlemleri başlatabilir. Davetiyenin seyahat edecek kişilere posta yoluyla orijinal şekilde ulaşması gerekmektedir.

Almanya’ya yapılan aile/arkadaş ziyareti başvurularında davetiye olması zorunludur. Resmi davetiyenin seyahatinize veya randevu tarihine yetişmemesi durumunda ofisimizdeki uzman ekibimizin sizlere sunacağı davetiye şablonu ve destekleyici belgeler ile de aile arkadaş ziyareti yapmanız mümkündür.