Almanya Vize Ücreti 2022

Almanya Vize Ücreti 2024

Almanya Vize Başvuru Merkezi olarak siz değerli okurlarımız için Almanya Vize Ücreti 2024 rehberini hazırladık. Bu içeriğimizi okuyarak Almanya vizesi güncel harç ücretlerini öğrenebilirsiniz.

Almanya’ya yapılacak olan seyahatlerde Avrupa Birliği üyesi olmayan ülke vatandaşlarının vize harç ücretlerini ödemesi beklenmektedir. Schengen üyesi 26 ülkeden biri olan Almanya’ya seyahat edebilmek için Schengen vizesi alınması gerekmektedir.

Schengen Vize Ne Demek?

Avrupa Birliği (AB) üyesi olan Almanya, Schengen vize protokolüne tabi bir ülkedir. Almanya’ya kısa süre ile seyahat etmek isteyen Türk vatandaşlarına Schengen Vizesi uygulanmaktadır. Bu anlamda, Bordo Pasaport sahibi olan Türk vatandaşları Schengen vizesi alarak Almanya’yı ziyaret edebilirler.

Dolayısıyla Almanya Schengen Vizesi kısa süreli bir programı beraberinde getirmektedir. Öyle ki 90 günü geçmeyecek olan ziyaretler için verilir. Ancak Yeşil Pasaport ve Gri Pasaport sahibi olan Türk vatandaşlarının Schengen vizesi almalarına gerek duyulmamaktadır. Nitekim 90 güne kadar vizesiz bir şekilde seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Almanya Vize Ücreti 2022

Almanya Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadar?

Almanya Schengen vizesi ücreti aşağıdaki tabloda verilmiştir.

Almanya Schengen Vizesi Ücreti 2024
Yaş AralığıVize Ücreti
13 yaş ve üzeri180 Euro
6-12 yaş çocuklar85 Euro
0-6 yaş çocuklarVize ücreti alınmaz

Almanya Vize Ücretleri 2024

Almanya vize ücretleri 2024 yılı için 180 Euro olarak belirlenmiştir. Döviz kurundaki dalgalanmalara bağlı olarak Almanya vize kaç tl sorusunun yanıtı değişiklik gösterebilecektir.

Almanya vize ücreti 6-12 yaş aralığında bulunan çocuklar için 85 Euro’dur.  0-6 yaş aralığında bulunan çocuklar için ise Almanya vize ücreti alınmamaktadır

Almanya Öğrenci Vizesi Ücreti 2024

Almanya öğrenci vizesi ücreti 2024 yılı için 180 Euro’dur. Almanya öğrenci vizesinin geçerliliği eğitim süresi boyunca devam etmektedir.

Almanya öğrenci vizesi başvurusu okuldan alınan belge ile yapılmaktadır. Öğrencilere verilen Almanya vizesi D tipi ulusal vize olarak kabul edilmektedir.

Almanya Çalışma Vizesi Ücreti 2024

Almanya çalışma vizesi ücreti 2024 yılı için 180 Euro olarak güncellenmiştir. Almanya çalışma vizesi, Almanya Hükümeti tarafından belirlenen meslek grupları kapsamı altında uygulanmaktadır.

Çalışma Vizesi Almanya hükümeti tarafından 6 aylık ya da 1 yıllık sürelerle verilir. Ancak talebe göre Almanya çalışma vize süresi 5 yıla kadar da uzatılabilmektedir. Bu vize tipi de tıpkı öğrenci vizesi gibi D tipi vize sınıfına girmektedir.