Almanya Vize Başvuru Merkezi Nedir?

Almanya, pek çok farklı neden dolasıyla dünyanın birçok farklı noktasından insanları ağırlamaktadır. Türkiye de geçmişten bu yana Almanya’ya göç veren ve Türk vatandaşları tarafından ziyaret edilen ülkelerin başında gelmektedir. 2020 yılında üç ile üç buçuk milyon Türk vatandaşının yaşadığı ifade edilen Almanya’da bu sayının daha da arttığı gözlemlenmektedir.

Hal böyle olunca aile, akraba & arkadaş ziyareti başta olmak üzere pek çok nedenle Almanya ziyareti kaçınılmaz hale gelmektedir. Vize uygulaması nedeniyle de ziyaret amacında olanların vize sahibi olması gerekmektedir. Zor, karmaşık, değişken ve uzun bir prosedür olması nedeniyle de pek çok birey vize sürecinde zorlanmaktadır. Pek çok hatalı, eksik işlem veya yanlış beyan nedeniyle de vize başvuruları reddedilmektedir. İşte tüm bu sorunların ortadan kaldırılması için profesyonel destek ihtiyacı ortaya çıkmıştır.

Almanya vize başvuru merkezi de tam da bu noktada bireylere hatasız ve eksiksiz bir vize süreci için yardımcı olmaktadır.

Almanya Vize Başvuru Merkezinden Neden Hizmet Almalıyım?

Her vize reddi bireyler için zaman ve maliyet unsurudur. Hizmet bedellerinin kur farkı nedeniyle oldukça yüksek, kaybedilen zaman maliyetinin fazla olması ve hayal kırıklığı yaratması nedeniyle vize reddi istenmeyen bir durumdur. Başta bunlar olmak üzere Almanya vize başvuru merkezi bireylere pek çok fayda sağlamaktadır. Bu faydalar şu şekilde özetlenebilmektedir;

 • Vize başvurusunda en önemli durum vize türünün belirlenmesidir. Almanya Vize başvuru merkezi en doğru vize başvurusu için yol gösterir.
 • Pandemi nedeniyle pek çok kural ve prosedür değişime uğramıştır. Vize başvuru merkezi değişen koşullardan sizleri haberdar edecek ve en güncel bilgileri size aktarır.
 • Eksik veya hatalı evrak nedeniyle başvuruların reddedilmesinin önüne geçer.
 • Vize başvurunuzun olumlu sonuçlanmasını sağlayacak destekleyici bilgiler ve belgeler konusunda sizleri bilgilendirir.
 • Bilgi, tecrübe ve kazanımlarıyla sizin adınıza vize süreçlerini başlatır, yürütür ve sonuçlandırır.
 • Başvuru için zaman kaybınızı en aza indirir ve sizin adınıza tüm süreçleri yürütür.
 • Sağlık sigortası, uçak bileti ve konaklama konularında sizlere danışmanlık yapar ve yönlendirir.
 • Diğer evrak işleri uzmanlar tarafından tamamlanır ve eksikler sizin adınıza giderilir.
 • Eğer daha önceki başvurularınızda olumsuz bir yanıt aldıysanız, reddedilme sebebiniz detaylı inceler. Başvurunuzun olumlu sonuç için size yol haritası çizer.
 • Zor ve karmaşık olan vize sürecini daha anlaşır hale getirir.
 • Konsolosluk, elçilik ve diğer kurumlarla güçlü iletişime sahiptir. Bu sayede önceki başvurularla sizlere iyi bir referans olacaktır.

Almanya Vize Başvuru Merkezi Ne İş Yapar?

Vize danışmanlığı olarak kısaca ifade edilebilecek bir hizmeti Almanya Vize başvuru merkezi sizlere sunmaktadır.

Başvuru sahiplerinin kişisel taleplerine uygun olarak bireyleri yönlendirmektedir. Ayrıca, kişiye özel vize danışmanlık hizmeti vermektedir. Vize ihtiyacı olan bireylerin taleplerine göre vize sürecini başlatır, yürütür ve takip eder.

Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için çalışmalar yürütür. Pandemi nedeniyle daha sıkı kontrol edilen vize başvurularında reddedilme oranları da artmıştır. Vize başvuru merkezi, vize reddini önlemek için sizlere danışmanlık yapacak ve yönlendirecektir.

Böylece, zaman, maddi ve manevi acıdan ortaya çıkacak kayıpların önüne geçilecektir.

Almanya Vize Başvuru Merkezi Resmi Bir Kuruluş Mu?

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) 0865 numarası ile kayıtlı olan Almanya Vize başvuru merkezi uzun yıllardan beri faaliyetlerine devam etmektedir. TÜRSAB’a kayıtlı en eski üyelerden biri olan vize başvuru merkezi, uzun yıllardan beri en güvenilir merkez olma özelliğini taşımaktadır.